Witamy w Podkowiańskiej Wyższej Szkole Medycznej!

Podkowiańska Wyższa Szkoła Medyczna

w roku akademickim 2019/2020 prowadzi:

 5-letnie jednolite studia magisterskie na Wydziale Fizjoterapii

3-letnie Studia Podyplomowe Medycyny Osteopatycznej

 

Podkowiańska Wyższa Szkoła Medyczna im. Zofii i Jonasza Łyko oferuje krztałcenie w zakresie fizjoterapii od października 2008 r.

W roku akademickim 2013/2014 w Podkowiańskiej Wyższej Szkole Medycznej rozpoczęto naukę zawodu osteopaty na pierwszych w Polsce niepublicznych 3-letnich studiach podyplomowych medycyny osteopatycznej w wymiarze 1500 godzin kontaktowych i 650 godzin niekontaktowych nauczania  (zgodnie  z wytycznymi Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego wg Procesu Bolońskiego).

Fizjoterapia jest cenionym kierunkiem medycznym i bardzo skutecznym w terapii pacjentów, daje wiele satysfakcji zawodowej, osoby lubiące pracę z ludźmi z pewnością zrealizują swoje oczekiwania w tym zawodzie.

Zawód fizjoterapełty i osteopaty jest ceniony i bardzo skuteczny w terapii pacjętów, daje wiele satysfakcji zawodowej.

Nasza Uczelnia kształci na wysokim poziomie, który gwarantują najlepsi wykładowcy o wieloletnim doświadczeniu i stażu akademickim  z najlepszych ośrodków akademickich.

Praktyczne zajęcia – których jest bardzo dużo w programie nauczania – są realizowane w pracowniach Uczelni, a także w klinikach, instytutach medycznych oraz nowoczesnych szpitalach. W programie studiów zaplanowaliśmy również fakultatywne kształcenie m. in. specjalistów masażu.

Absolwenci mogą pracować nie tylko w szpitalach i przychodniach, ale także w prywatnych gabinetach fizjoterapii, osteopatii, terapii manualnej, gabinetach odnowy biologicznej, zakładach pracy chronionej, uzdrowiskach, gabinetach masażu leczniczego, domach opieki społecznej i wielu innych. Na starannie wyedukowanych fizjoterapeutów i osteopatów czekają stanowiska pracy w różnych najlepszych placówkach medycznych Polsce, w Europie i w świecie.

Jako jedyna uczeelnia w województwie mazowieckim oferujemy naukę w unikalnej i przyjaznej atmosferze, którą tworzą studenci, pracownicy szkoły i otoczenie miasta ogrodu Podkowy Leśnej.

Tworzymy więc warunki, aby w naszej Uczelni studenci mogli realizować swoje edukacyjne i zawodowe marzenia, czego życzymy wszystkim decydującym się na studia w Podkowiańskiej Wyższej Szkole Medycznej.

Jeżeli interesujesz się osteopatią i chcesz rozwijać się zawodowo a tatże naukowo, zapraszamy do odwiedzenia uczelni lub kontaktu mailowego.

 

Rektor PWSM
Zdzisław Ples