Witamy w Podkowiańskiej Wyższej Szkole Medycznej!

Rekrutacja na rok akademicki 2018/2019 rozpoczęta !!! 

 5-letnie jednolite studia magisterskie na Wydziale Fizjoterapii

3-letnie Studia Podyplomowe na Wydziale Medycyny Osteopatycznej

Nabór uzupełniający na III rok studiów licencjackich na Wydziale Fizjoterapii 

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w PWSM

27 maja 2018, g. 8-18

 

Podkowiańska Wyższa Szkoła Medyczna im. Zofii i Jonasza Łyko oferuje studia licencjackie w zakresie fizjoterapii od października 2008 r.

W roku akademickim 2013/2014 na Wydziale Medycyny Osteopatycznej Podkowiańskiej Wyższej Szkoły Medycznej rozpoczęła się nauka zawodu osteopaty na pierwszych w Polsce niepublicznych 3-letnich studiach podyplomowych medycyny osteopatycznej w wymiarze 1500 godzin kontaktowych i 650 godzin niekontaktowych nauczania  (zgodnie  z wytycznymi Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego wg Procesu Bolońskiego).

Fizjoterapia jest cenionym kierunkiem medycznym i bardzo skutecznym w terapii pacjentów, daje wiele satysfakcji zawodowej, osoby lubiące pracę z ludźmi z pewnością zrealizują swoje oczekiwania w tym zawodzie.

Zawód osteopaty jest prestiżowym zawodem medycznym w USA i krajach Europy Zachodniej. W Polsce również stał się symbolem najwyższej specjalizacji w leczeniu manualnym pacjentów z chorobami zarówno narządu ruchu jak i chorobami wewnętrznymi.

Nasza Uczelnia kształci na wysokim poziomie, który gwarantują najlepsi wykładowcy o wieloletnim doświadczeniu i stażu akademickim  z najlepszych ośrodków akademickich.

Praktyczne zajęcia – których jest bardzo dużo w programie nauczania – są realizowane w pracowniach Uczelni, a także w klinikach, instytutach medycznych oraz nowoczesnych szpitalach. W programie studiów zaplanowaliśmy również fakultatywne kształcenie m. in. specjalistów z masażu i  hipoterapii!

Absolwenci obydwu wydziałów mogą pracować nie tylko w szpitalach i przychodniach, ale także w prywatnych gabinetach fizjoterapii, osteopatii, terapii manualnej, gabinetach odnowy biologicznej, zakładach pracy chronionej, uzdrowiskach, gabinetach masażu leczniczego, domach opieki społecznej i wielu innych. Na starannie wyedukowanych fizjoterapeutów i osteopatów czekają stanowiska pracy w różnych najlepszych placówkach medycznych Polsce, w Europie i w świecie.

Jako jedyna wyższa szkoła rehabilitacji/wyższa szkoła fizjoterapii w województwie mazowieckim oferujemy naukę w unikalnej i przyjaznej atmosferze, którą tworzą studenci, pracownicy szkoły i otoczenie miasta ogrodu Podkowy Leśnej.

Tworzymy więc warunki, aby w naszej Uczelni studenci mogli realizować swoje edukacyjne i zawodowe marzenia, czego życzymy wszystkim decydującym się na studia w Podkowiańskiej Wyższej Szkole Medycznej.

Jeżeli interesujesz się wiedzą z zakresu fizjoterapii lub osteopatii i chcesz rozwijać się naukowo lub zawodowo, jeżeli szukasz wyższej szkoły rehabilitacji lub wyższej szkoły fizjoterapii w Warszawie lub okolicach zapraszamy do kontaktu lub na dzień otwarty.

 

Rektor PWSM
Zdzisław Ples